جمعه 9 آبان 1399
مصرف گوشت بوقلمون به جای گوشت مرغ، گوسفند، و گوساله

مصرف گوشت بوقلمون به جای گوشت مرغ، گوسفند، و گوساله 

بوقلمون پرنده ای از نژاد قرقاولان و بزرگترین و سنگین وزن ترین آنها است که از جنس (Meleagris) و بومی آمریکای شمالی می باشد. این پرنده در راسته ماکیان سانان (Galliforms) قرار دارد. 65 درصد گوشت بوقلمون سفید و در ناحیه سینه و 35 درصد آن تیره و در ناحیه ران ها قرار دارد. هر یک از این گوشت ها دارای طعم و مزه متفاوت می باشند.
افزايش حجم توده گوشت قسمت‌هاي سينه و ران نسبت به حجم استخوان و در نتيجه ضايعات كمتر نسبت به گوشت‌هاي مشابه ويژگي برجسته بوقلمون است.

 گوشت بوقلمون به دليل بافت ويژه‌اي که دارد هنگام طبخ حجم خود را از دست نمي‌دهد و به دليل داشتن پروتئين بالا، حداقل چربي اشباع، کمترين سطح کلسترول و فقدان چربي ميان بافتي در مقايسه با گوشت قرمز از اهميت بسياري برخوردار است و منبع مناسبي از ويتامين‌هاي A, B1، B3، B6، B12 و املاحي چون سلنيوم، منيزيم، مس، آهن، روي، پتاسيم و اسيد آمينه تريپتوفان به شمار مي‌رود.
گوشت بوقلمون بدون پوست به طور طبيعي چربي كمي دارد و در هر 100 گرم آن تنها يك گرم چربي موجود است. تقريبا تمامي چربي بوقلمون در پوست آن موجود است و گوشت تيره رنگ آن چربي بيشتري نسبت به گوشت سفيد آن دارد. بنابراين افراد مبتلا به چربي خون بالا بهتر است از گوشت سفيد سينه اين پرنده استفاده كنند. گوشت بدون پوست بوقلمون در مقايسه با گوشت هاي قرمز مانند گوشت گاو، گوسفند و ساير گوشت هاي مشابه ميزان کلسترول پايين تري دارد.
گوشت بوقلمون نزد کانادايي ها محبوب است و سرانه مصرف آن بيش از 4 کيلوگرم مي‌باشد. در ايران نيز سرانه مصرف بوقلمون به ازاي هر نفر به 650 گرم مي رسد.در طب سنتی گوشت بوقلمون دارای طبع گرم و تر معرفی می شود و بهتر است همراه با سبزی گشنیز و سماق مصرف شود.

اولین نفر باشید که دیدگاهش را می نویسد !

فقط کاربران عضو می توانند دیدگاه ارسال کنند. برای ارسال دیدگاه لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.